Klub profesionalnih turističnih vodnikov Slovenije (KPTVS) je v sodelovanju s Čebelarsko zvezo Slovenije (ČZS) v februarju 2016 organiziral prvi tečaj za čebelarsko-turističnega vodnika. Leto dni kasneje, v februarju 2017 pa se je izobrazila že druga generacija vodnikov.

Izobraževanje je vključevalo teoretični in praktični del ter terenske vaje, ki so se izvajale v Sloveniji in tudi v tujini (Varaždin + Zagreb, Laško + Šentjur, Furlanija – Julijska krajina, Prekmurje, Ljubljana –  urbano čebelarstvo, Škocjanske jame + okolica….).

Novo nastali profil čebelarsko – turističnega vodnika (ČTV ali Api – Guide)  je edinstven na svetu. Vodniki  so dejansko postali ambasadorji čebelarskega turizma v Sloveniji. Tako bodo  svoje novo znanje podajali vsem, ki bodo potovali v okviru apituristične ponudbe.

Z namenom še  boljšega sodelovanja in izboljšanja ponudbe  je KPTVS  postal član sekcije apiturističnih ponudnikov znotraj ČZS.

Čebelarsko – turistični vodniki odlično sodelujejo s potovalno agencijo Aritours, ApiRoutes, ki je v Sloveniji vodilna v tovrstni ponudbi.

Kontakt:

Klub profesionalnih turističnih vodnikov Slovenije

www.professional-touristguides.com

Dominika Koritnik Trepel, tajnica

041 737 717

trepel@siol.net

Seznam čebelarsko-turističnih vodnikov

Benjamin Bajt
Preglov trg 3
1000 Ljubljana
benjaminbajt@hotmail.com
041 792 133

Anja Bezgovšek

Župančičeva 6

1230 Domžale

anja.bezgovsek@gmail.com

031 525 556

Marina Bezgovšek

Marija Gradec 6

3270 Laško

marina@stik-lasko.si

041 983 123

Evelin Bizjak

Klanec 6 A

5250 Solkan

gorica.gorizia@gmail.com

040 577 255

Maja Čampelj

Cesta 13.julija 18

1261 Ljubljana – Dobrunje

mcampelj@gmail.com

040 527 145

Eva Ferlič

Zvezda 21

1210 Ljubljana

eva.ferlic@gmail.com

040 419 279

Stana Gantar

Volčanski ruti 21

5220 Tolmin

Stana.Gantar@gmx.de

051 313 747

Tina Hudnik

Drenikova 18

1000 Ljubljana

tina.hudnik@gmail.com

031 818 058

Dominika Koritnik Trepel

Okrogarjeva 4

1231 Ljubljana

trepel@siol.net

041 737 717

Klemen Košir

Cesta v Zeleni Log 11

1000 Ljubljana

klemenprvi@gmail.com

040 726 022

Maruška Markovčič

Ižanska cesta 140

1000 Ljubljana

maruska.markovcic@ljubljana.si

031 278 489

Sofija Mardjonović

Zapuška cesta 101

1126 Ljubljana

sofija.mardjonovic@gmail.com

031 241 142

Jasmina Možič

Ob Blažovnici 39

2341 Limbuš

jasmina.mozic@amis.net

040 463 937

Simona Magdič

Rožna dolina 40

4248 Lesce

simona.magdic@gmail.com

041 448 512

Mojca Pačnik

Rašiška 10
1000 Ljubljana

mojcapacnik@yahoo.com

040 808 040

Andreja Remic

Ulica Tuga Vidmarja 5

4000 Kranj

andreja.remic@gmail.com

051 666 294

Damijana Repe

Pivska ulica 6

6230 Postojna

damijana.repe@guest.arnes.si

040 829 287

Tomaž Rogelj

Slovenčeva 76

1000 Ljubljana

tom.rogelj@gmail.com

051 358 833

Jožefa Štrempfelj

Cesta 16

8213 Veliki Gaber

jozi.strempfelj@gmail.com

041 528 913

Marjeta Trkman Kravar

Dvojkovicev put 18C

10000 Zagreb

Hrvaška

tkmarjeta@gmail.com

00 385 91 663 3442

Alenka Veber

Babno Polje 67

1386 Stari trg pri Ložu

alenka.veber@rihtarjeva-domacija.si

041 260 985

Vesna Velišček

Frankopanska 29

1000 Ljubljana

vesnaveliscek@gmail.com

041 432 488